منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

در زمانی كه آن زمانه نبود
قصه ی سیب و آدم و حوا
حرفی از كوه و ساحل و صخره
صحبتی از بهشت روح افزا
ناگهان عشق آفریده شده و
شدم عاشق، شدم غلام شما
قلم عشق بود و صحنه ی دل من
آن زمان، آن زمان نا پیداست
كه قلم هم نوشت دست خدا
السلام و علیك یا زهرا
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
تدبر در قرآن
آیه قرآن
کاربردی
ابر برچسب ها

بسم الله الرحمن الرحیم

در نگاه حضرت امام خمینی (رحمه الله)، شهیدان انقلاب اسلامی، فرزندان معنوی حضرت زهرا (علیهاالسلام) هستند.

ایشان در پیامی چنین می نویسد: 

«قلم و بیان من عاجز است که... از حماسه ها، رشادت ها، خیرات و برکات فرزندان معنوی کوثر، حضرت فاطمه (علیهاالسلام) سخن بگوید که همه این ها از هنر اسلام و اهل بیت و از برکات پیروی امام عاشورا سرچشمه گرفته است».

http://www.yjc.irبسم الله الرحمن الرحیم

با  دقت در برخورد عاطفی و منطقی حضرت زهرا (سلام اللّه‏ علیها) در می‏ یابیم كه آن بانوی بزرگوار، در ساختن روح و شخصیت فرزندان گرامی ‏اش از ابزاری بسیار ظریف و دقیق استفاده كرده است، كه بسیاری از آنها در حال حاضر، میان روانشناسان تربیتی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و خبرگان این فن به نتایج مثبت آن ایمان آورده ‏اند.

بی‏ شك، این توفیق بی ‏نظیر در تربیت كودكان، ناشی از شناخت عمیق و صحیحی است كه اسلام در مورد انسان، ارایه داده است. بنابراین، اگر بگوییم هر مكتبی به اندازه شناخت درستی كه از انسان دارد، در نظام تربیتی خود، به توفیقاتی دست می‏یابد، و چون دین آسمانی و الهی اسلام از كاملترین و واقع ‏بینانه ‏ترین شناخت در مورد انسان برخوردار است، بیشترین توفیق را در قضیه تربیت نسل به دست آورده، سخن به گزاف نگفته ‏ایم.

روش تربیتی و اخلاقی حضرت فاطمه(سلام ‏اللّه‏ علیها) بهترین شیوه و تجربه برای ساختن نسلی پاك و سعادتمند است.

از این ‏رو، جا دارد كه پیروان و ارادتمندان مكتب اسلام با به كار بستن شیوه ‏ها و ظرایف تربیتی آن حضرت در رشد و تربیت نسلی پاك و پیشرو همت نموده، سعادت دنیا و آخرت فرزندان خود را بیمه كنند.

یكی از عوامل مؤثر در تشكیل شخصیت فرزندان فاطمه زهرا (سلام ‏اللّه‏ علیها) وراثت است، زیرا در این خانواده مادر از مقام عصمت بهرهمند بوده، در وجود مطهر او هیچ رجس و گناهی راه ندارد، چنانچه در زیارت مطلقه امام حسین(ع) می‏خوانیم:
گواهی می‏دهم كه شما در اصلاب پاك و ارحام مطهر بودید و هیچ غباری از شرك و جهالت، بر دامن شما ننشست.(1)

امام حسین(علیه السلام) در روز عاشورا، این حقیقت را یك بار دیگر بازگو كرد، تا از این طریق بر حقانیت خود تأكید ورزد بدین خاطر در آن روز تاریخی فرمود:

شهامت، آزادی ‏منشی و كرامت خود را مرهون پاكدامنی و طهارت مادرم زهرا(سلام ‏اللّه‏ علیها) هستم.

در واقع، عاشورا محصول تربیت و نتیجه آموزش های حضرت زهرا (سلام ‏اللّه‏ علیها) بود، زیرا اركان اصلی این قیام بی‏نظیر با شیوه‏های تربیتی فاطمه زهرا(سلام ‏اللّه‏ علیها) تربیت یافته بودند. به عبارت دیگر، صحنه كربلا تأیید الهی بودن روش تربیتی صدیقه كبرا(سلام ‏اللّه‏ علیها) بود.

1ـ مفاتیح الجنان، زیارت امام حسین(ع)، ص783
بسم رب الله الرحمن الرحیم

بی ‏تردید، سرنوشت هر انسانی، ریشه در روحیات و خصلت های كسانی دارد كه در دوران طفولیت، نزدیكترین انسانها به او بودند. از طرف دیگر، در این دوران، مادر نزدیكترین فرد به انسان بوده، نقش سازنده وی در تعیین مسیر فرزند، بی‏نهایت در خور توجه و امعان نظر است.

نقطه آغازین سعادت یا شقاوت انسانها، دامن مادر و محیطی است كه مادر، ركن اساسی آن محسوب می‏شود. پس می‏توان گفت از این جهت، كودك مانند مومی است كه در میان دستان قدرتمند مادر، قابلیت تبدیل به هر شكل و هیأتی را دارد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic